Drewno to bez wątpienia materiał, który nigdy nie wyjdzie z mody i stale cieszyć będzie się ogromnym zainteresowaniem. W ostatnich latach wzrasta również popularność drewna egzotycznego, które jest nie tylko znacznie trwalsze od popularnych gatunków rodzimych, ale również charakteryzuje się niesamowitymi walorami estetycznymi. Zarówno ręcznie rzeźbione meble z drewna egzotycznego, jak i dodatki wykonane z tego materiału będą ciekawym elementem wystroju wnętrz lub istotną częścią projektu aranżacji tarasu czy ogrodu.


Zalety drewna egzotycznego

Drewno egzotyczne z roku na rok zyskuje coraz większą popularność w polskich domach i ogrodach. Przede wszystkim jest szczególnie odporne na uszkodzenia mechaniczne i czynniki zewnętrzne, takie jak wilgoć, a także na szkodniki, dzięki czemu jest wyjątkowo wytrzymałe i długowieczne. Nie można jednak zapomnieć również o jego szczególnych walorach estetycznych. Drewno egzotyczne różni się od rodzimych gatunków przede wszystkim nietypową kolorystyką i ciekawym usłojeniem, dzięki czemu dodatki i meble z drewna egzotycznego wyróżniają się w pomieszczeniach i stają się ciekawym elementem każdego wystroju. Cenione są zwłaszcza ręcznie robione meble z drewna egzotycznego i dodatki, które są oryginalnym i eleganckim składnikiem aranżacji pomieszczeń i ogrodów. Cechuje je oryginalność i niepowtarzalność, o którą trudno w dzisiejszych czasach. Na próżno szukać takich w popularnych sieciówkach, nie znajdziemy również podobnych u sąsiada.


Meble z drewna egzotycznego w domu i w ogrodzie


Niewątpliwą zaletą mebli z drewna egzotycznego jest uniwersalność ich zastosowania. Możemy z powodzeniem postawić je zarówno w domu, jak i w ogrodzie. Sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, bez względu na dominujący w nim wystrój. To doskonały dodatek, który odnajdzie się zarówno w pomieszczeniach typowo kolonialnych, jak i w tych loftowych. Przykładem może być nasze nowe, niesamowite siedzisko indyjskie, które zostało wykonane ręcznie przez indonezyjskich rzemieślników z litego drewna teak. Niesamowita precyzja i dbałość o każdy szczegół wykończenia sprawiają, że jest to mebel, który bez wątpienia zrobi wrażenie na każdym. Można postawić go w salonie, sypialni, a nawet na tarasie. Przy produkcji mebli z drewna egzotycznego stawia się na jakość, a nie na ilość. To niebanalne dzieła sztuki, które oprócz funkcji estetycznej, pełnią również rolę użytkową. Jeśli marzysz, by Twoje pomieszczenie wyróżniało się dobrym gustem i wyrafinowanym stylem, z pewnością zainteresuje Cię również nasza perełka, czyli unikalny hoker ręka z drewna tropikalnego (Suar Wood). To ręcznie rzeźbione, wygodne siedzisko, które sprawdzi się również, jako wyszukana i awangardowa rzeźba wolnostojąca, obok której po prostu nie da się przejść obojętnie. To kolejny typ mebla, który doskonale odnajdzie się zarówno w salonie, jak i sypialni, kuchni, w przedpokoju czy na tarasie lub w ogrodzie.


Dodatki z drewna egzotycznego – sztuka, którą pokochasz


Obok typowych, ręcznie rzeźbionych mebli z drewna egzotycznego, na uwagę zasługują również efektowne dodatki z tego materiału. Popularnością cieszą się między innymi wszelkiego rodzaju płaskorzeźby i rzeźby z Indonezji, jednak w ofercie posiadamy również inne, bardzo ciekawe elementy drewniane, które mogą stać się kropką nad „i” Twojego projektu aranżacji. Nowością w naszej ofercie jest np. ciekawa donica palmowa, która idealnie sprawdzi się zarówno wewnątrz domu, jak i w ogrodzie czy na tarasie. Oprócz czysto praktycznej roli, należy zaznaczyć, że jest to również bardzo interesujący, naturalny dodatek estetyczny, który podkreśli urok rośliny, a także stworzy niesamowity klimat, gdziekolwiek się znajdzie.

Bibliografia:

https://pl.pinterest.com/pin/432134526742415297/
https://pl.pinterest.com/pin/587930926334852613/
https://pl.pinterest.com/pin/568016571748919522/
https://pl.pinterest.com/pin/453034043764350709/