Kochasz przyrodę? Nawet bez wychodzenia z domu możesz czuć się jej częścią. Postaw na wnętrza inspirowane naturą, a Twój dom stanie się cudownym azylem, w którym chce się przebywać. Natura w domu to nie tylko elementy oczywiste, jak kwiaty, ale także szereg naturalnych materiałów, jak drewno, kamień, len, rattan czy bambus. 

Dlaczego tak dobrze czujemy się w otoczeniu natury?

Trendów aranżacji wnętrz jest oczywiście wiele, jednak często obok surowego minimalizmu czy mieniącego się stylu glamour pojawiają się wnętrza sięgające do korzeni i natury. Co więcej – przyroda komponuje się doskonale zarówno z wnętrzami rustykalnymi, jak również z nowoczesnymi projektami wystroju. Dlaczego wielu z nas tak dobrze czuje się we wnętrzach inspirowanych naturą? Ponieważ wnętrza, w których natura gra pierwsze skrzypce, to zwykle aranżacje bardzo ciepłe i przytulne. Mówi się, że człowiek jest istotą społeczną – owszem, ale oprócz tego w każdym z nas drzemie nadal silna potrzeba obcowania z przyrodą. To właśnie ona dodaje nam energii po dniu pełnym wrażeń zawodowych i prywatnych. To właśnie ona sprawia, że regenerujemy siły i zyskujemy utraconą harmonię. Długotrwałe przebywanie w miejskiej dżungli negatywnie odbija się na naszej kondycji fizycznej i psychicznej, dlatego właśnie domy inspirowane naturą to azyl, w którym odzyskamy równowagę, wyciszymy się, skoncentrujemy i zrelaksujemy. 

Drewno i kamień – tego nie może zabraknąć w Twoich wnętrzach inspirowanych naturą!

Nawet mieszkając w betonowej dżungli w typowym bloku z płyty można urządzić mieszkanie inspirowane przyrodą. Naturę do wnętrz można wprowadzić na wiele sposobów. Jednym z nich są oczywiście inspirowane naturą barwy oraz naturalne materiały, których nie powinno zabraknąć w żadnym domu inspirowanym naturą. Mogą to być drewniane podłogi, schody i drzwi, a także kamień naturalny do wnętrz, w tym także mozaiki kamienne.

Zdjecia z realizacji osiedla Gdynia Nowe Kolibki i mozaika InduStone w roli głównej :-)

Mogą to być również różnego rodzaju elementy wyposażenia, jak kamienne i drewniane umywalki, wanny, blaty, stoły, krzesła, ramy, rzeźby, akcesoria i dodatki. Przyroda w domu to także wiklina, rattan, bambus, trawa morska, a także len, wełna i skóra – warto szczególnie postawić na te materiały.

taboret z drewna egzotycznego InduStone w aranżacji łazienki

Oczywiście drewniane i kamienne akcesoria można dziś kupić w wielu sieciówkach, jednak najlepsze są oczywiście te rzeczy, które wzięte są niemal żywcem z natury. Akcesoria stworzone przez przyrodę, czyli najzdolniejszego artystę świata, które zostały jedynie udoskonalone przez rzemieślniczą pracę ludzkich rąk, to najlepszy element, który może pojawić się we wnętrzach inspirowanych przyrodą. Dlaczego? Ponieważ w naturze trudno o „doskonałość”, powtarzalność i symetrię – to właśnie jest piękne w jej unikalnych dziełach.

Natura w domu? Pamiętaj o kwiatach i skarbach przyrody!

Oczywiście doskonałym pomysłem na wprowadzenie przyrody do domu jest także potraktowanie tematu dosłownie. Wnętrza inspirowane naturą to takie, w których główną rolę grają kwiaty. Żywa roślinność sprawia, że wnętrze staje się przytulniejsze, przyjemniejsze i pozytywnie wpływa na nasz nastrój. Kwiaty doniczkowe można bez problemu dobrać do każdego pomieszczenia – nawet do przedpokoju i łazienki. Decydując się na rośliny doniczkowe lub zioła, warto zadbać o ich wyjątkową oprawę – np. zamiast w plastik dobrze będzie zaopatrzyć się w nietuzinkowe, naturalne donice.

 palmowa donica drewniana Industone 45cm   donica z drewana egzotycznego sredniaca 45cm InduStone

Donice z drewna palmowego InduStone nadające się do zastosowania wewnątrz i na zewnątrz 

Nie zapominajmy ponadto o różnego rodzaju darach i skarbach natury, które także doskonale podkreślają charakter wnętrz inspirowanych naturą. Mogą to być kamienie, szyszki, muszelki, suszone liście, patyki i gałązki oraz oczywiście owoce – wystarczy wyeksponować je w naturalnych misach drewnianych lub kamiennych albo w wazonach, a z pewnością staną się nietuzinkową ozdobą wnętrza.

  drewniana miseczka z drewna teak industone z indonezji   misa z kamienia rzecznego industone 

 

Wszystkie opisane wyżej produkty znajdziecie w ofercie skepu InduStone