Wanny z kamienia – nowe spojrzenie na łazienkę

Łazienka to nie tylko miejsce, które ułatwia utrzymanie higieny osobistej, ale również zaplecze domowego relaksu oraz wypoczynku. Sam wygląd oraz wyposażenie łazienki powinny odpowiadać jak najlepiej funkcjom, jakie ma ona spełniać. Ważnym elementem każdej łazienki jest wanna, która coraz częściej kojarzy się z krótszą bądź dłuższą chwilą relaksu podczas kąpieli np. po ciężkim dniu pracy. Przepięknie wykonane wanny kamienne to luksus, o którym marzy wielu z nas. To inwestycja, która zachwyca i przyciąga uwagę. Najczęściej spotkać je można w sanatoriach, a także w salonach SPA, jednak coraz częściej kupują je również właściciele prywatnych domów. Co sprawia, że wanny z kamienia cieszą się coraz większą popularnością?

wanna kamienna magazyn industone

Wanny kamienne – ekskluzywny powrót do natury

Aby cieszyć się komfortem na miarę luksusowego SPA, należy zastanowić się nad wyborem odpowiedniej wanny, która nie tylko wkomponuje się w wystrój łazienki, ale również będzie odpowiadać preferencjom i upodobaniom domowników. Dostępne w ofercie wanny z kamienia projektowane są z myślą o zapewnieniu najwyższego komfortu użytkowania. Skąd tak duże zainteresowanie takim właśnie rozwiązaniem? Chodzi przede wszystkim o naturalność. Wanny z kamienia naturalnego to wysokiej jakości produkty dopasowane do oczekiwań klienta, które nawiązują do natury i do tego są w pełni bezpieczne w kontakcie ze skórą. Kupno kamiennej wanny doda niepowtarzalnego uroku i wyglądu każdej łazience.

kamienna wanna industone przygotowana do transportu wanna kamienna transportWanny z kamienia – dlaczego cieszą się rosnącą popularnością?

Głównym powodem, dla którego coraz więcej osób decyduje się na zakup produktów, jakimi są wanny kamienne jest surowiec wykorzystywany do ich produkcji. Kamień to naturalny „produkt”, który doskonale sprawdza się w każdych warunkach – jest wytrzymały, łatwy w utrzymaniu i pielęgnacji, a do tego zachwyca swoim pięknem. Wanny kamienne wykonywane są z kamieni pochodzących z Azji Południowo-Wschodniej, a każdy egzemplarz jest niepowtarzalny i urzeka unikalnością. Każda wanna z kamienia wykonywana jest z jednolitego bloku – bez klejenia. Ponadto dzięki odpowiedniej grubości ścian wanny z kamienia są odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne i pęknięcia. Wyróżnia je również wysoka odporność na kontakt z bardzo gorącą wodą.

Jak wykonuje się wanny kamienne?

Wykonanie wanny kamiennej jest procesem dość skomplikowanym. Na początku kamieniarze dokonują selekcji surowca, szukając i wybierając największe kamienie, najczęściej z okolic koryt rzek. Następnie kamienie w całości transportowane są do zakładu kamieniarskiego, po czym z pomocą ręcznych narzędzi rzemieślnicy dzielą je na dwie części i rozpoczynają proces drążenia w kamieniu. Po jego zakończeniu zewnętrzne kształty kamienia nie ulegają zmianom, a wanna jest gotowa do użytku. Wanny z kamienia to produkty ciężkie (ich masa może dochodzić do 800 kg), przez co są niezwykle wytrzymałe. Są najczęściej koloru szarego lub bliskie odcieniom szarości. Pogłębianie koloru wanny kamiennej możemy uzyskać dzięki specjalnym impregnatom do kamienia.

wanna kamienna widok z góry industone

Wanny z naszej oferty znajdą Państwo w kategorii wanny kamienne