Umywalki nablatowe coraz częściej goszczą w naszych łazienkach, co jest zupełnie zrozumiałe, gdyż stanowią funkcjonalne i praktyczne rozwiązanie, zwłaszcza w małych łazienkach. Nie można też zapomnieć o ich wymiarze estetycznym oraz szerokim wyborze modeli, dzięki któremu możemy uzyskać świetnie zaaranżowaną łazienkę.Umywalki nablatowe cieszą się dużą popularnością, ponieważ dzięki nim można uzyskać sporo miejsca pod blatem, gdzie zamontować możemy szafkę na wymiar, która doskonale dopasuje się do naszych potrzeb. Fakt ten doceniają zwłaszcza posiadacze małych łazienek, tam każdy kawałek przestrzeni jest na wagę złota. Sam blat, na którym umiejscowiono umywalkę, jest bardzo praktycznym rozwiązaniem, ponieważ możemy porozstawiać na nim codziennie używane przedmioty i kosmetyki, a także kwiaty, świece, bibeloty czy wybrane elementy dekoracyjne. Zamiast tradycyjnego blatu, zastosować możemy też stylowe meble, takie jak wiekowa komoda z pięknego, starego drewna, stół, oraz jakikolwiek pasujący wymiarowo mebel o pierwotnie innym zastosowaniu. Tego typu zabiegi aranżacyjne nawiązują do popularnego obecnie stylu rustykalnego.

Umywalki nablatowe wykonywane są z przeróżnych materiałów, nadaje im się także najróżniejsze kształty i kolory, a więc aranżacyjnie mamy nieograniczone możliwości. Najczęściej spotykane umywalki nablatowe wykonywane są z ceramiki, szkła, metalu, różnych tworzyw syntetycznych, drewna i nade wszystko z kamienia naturalnego.

Kamienne umywalki nablatowe​ cieszą się niezwykłą popularnością, która jest wynikiem:

Trwałości kamienia naturalnego, który jest najbardziej odpornym materiałem. Odpowiednia impregnacja i czyszczenie właściwymi preparatami zapewniają mu wielopokoleniową trwałość.

Tendencji aranżacyjnych, które zdecydowanie dążą do materiałów naturalnych. Połączenie kamiennej umywalki z drewnianym blatem jest esencją nowoczesnych trendów. Kamień należy też do tak klasycznych i uniwersalnych materiałów, że stylowo zawsze się obroni. Wnętrza z kamieniem zmieniać można na nieograniczoną ilość sposobów i płynnie przechodzić ze stylu w styl. Niezależnie od mody, kamień zawsze był i będzie materiałem ponadczasowym i cennym a niejednokrotnie luksusowym.

Unikalnych kształtów i barw. Wyjątkowość kamienia opiera się także na tym, że przedmioty zeń wykonane mają niepowtarzalne rysunki wewnętrznych żyłek i zabarwień. Również kształty umywalek są często niepowtarzalne, co jest bardzo pożądaną cechą w dobie produkcji masowej praktycznie każdej z rzeczy, którymi się otaczamy, nie licząc ​rękodzieła​ oraz przedmiotów wykonywanych na specjalne zamówienie. Jednymi z najbardziej niepowtarzalnych umywalek są te wykonane z kamienia rzecznego ​River Stone​, ze skamieniałego drewna ​Fossil Wood​, a także surowo ociosane Erossi.

Dążenia do kontaktu z naturą. Kamień jest pięknym, wielowiekowym materiałem, który daje relaksujące wrażenie kontaktu z naturą. Z tego też powodu najlepsze spa zawsze używają kamienia, aby przywołać wrażenie przebywania na łonie natury. Niezależnie od przekonań, nasze ciało i umysł doskonale wiedzą, że kontakt z naturą daje odprężenie, spokój a co za tym idzie regenerację. Dlatego też otaczamy się roślinami, bawełnianymi materiałami, drewnem, kamieniem, aby zwłaszcza w miastach mieć namiastkę tego, czego we współczesnym świecie tak nam brakuje.  

Umywalki nablatowe wykonane z kamienia naturalnego znajdziecie Państwo w ofercie Industone. Zapraszamy do odwiedzin sklepu