Połącz z czym chcesz! W większości marmur cechuje się mniej lub bardziej widocznym rysunkiem wewnętrznych żyłek, co sprawia, że wygląda wzorzyście i ozdobnie - warto uwzględnić to podczas planowania zestawień. Umywalki nablatowe GREY wykonane z tego marmuru odznaczają się wyjątkową elegancją i pięknem, które w pewnych aranżacjach może wydawać się wręcz surowe. Najczęściej jednak wygląda na tyle delikatnie, że wrażenie surowości niwelowane jest przez subtelność, której trudno odmówić umywalkom wykonanym z szarego marmuru. Z czym je najlepiej zestawić? Niemalże ze wszystkim, gdyż jak od dawna wiadomo - szary pasuje do wszystkiego.

● Aby w sposób klasyczny podtrzymać i podkreślić elegancję szarego marmuru, połącz go z jednolitymi ścianami w subtelnych barwach oraz z gładkimi fakturami, takimi jak szkło, metal, jednolita ceramika czy z płytkami kamiennymi. Wzorzystość marmuru podkreślona zostanie przez stonowanie reszty wystroju. Zdobienia i wzory odciągną uwagę od niezwykłego elementu aranżacyjnego, jakim jest szary marmur.

● Klimat naturalnego, domowego spa uzyskasz, łącząc taką umywalkę z mozaiką kamienną i dodatkami z tego materiału oraz z pięknym, szlachetnym drewnem o widocznych słojach. Dodaj też mydelniczkę z otoczaka i rośliny w kamiennych doniczkach - wszystko, co naturalne zgra się wprost idealnie.

● Styl skandynawski zdaje się nie korzystać z tak luksusowych materiałów jak marmur, nie mniej wystarczy wybrać taki model umywalki nablatowej GREY, który jest surowo ociosany na zewnątrz i połączyć z prostym, bielonym drewnem i skromnym wystrojem jasnych ścian. Warto dodać też pleciony chodnik z grubego lnu, konopii czy bawełny oraz kilka rustykalnych ozdób wykonanych w starym, recyklingowym drewnie.

● Postindustrialnie zestawienie uzyskamy łącząc umywalką nablatową GREY z betonowym lub ceglanym dekorem ściennym, metalowymi dodatkami oraz deszczownicą, kranami i lampami utrzymanymi w tym stylu. Blat pod umywalką także powinien być reprezentować w styl postindustrialny, a
wrażenie zbytku i zdobnego luksusu zastąpione zostanie przez wydobycie szarej i surowej prostoty kamienia.

Szare umywalki nablatowe GREY mają niebywałe możliwości zestawiania ich z niemalże każdym stylem i znakomitą większością kolorów. Ta uniwersalność sprawia, że pasować będą zawsze, niezależnie od zmieniającego się stylu w łazience. Są też odporne na uszkodzenia i bardzo wytrzymałe, co czyni je wyborem doskonałym i ponadczasowym.

Źródła: 

https://pl.pinterest.com/pin/209980401358235913/

https://pl.pinterest.com/pin/414260865705065351/

https://pl.pinterest.com/pin/353251164504175988/

https://pl.pinterest.com/pin/325385141799628362/