Urządzasz lub remontujesz łazienkę i marzy Ci się niebanalny i jednocześnie praktyczny wystrój wnętrza? Postaw na przyrodę! Stale rosnącą popularnością cieszą się umywalki wykonane z materiałów naturalnych, w tym zwłaszcza umywalki kamienne oraz umywalki drewniane. Wybór tego typu umywalki w łazience daje niemal nieograniczone możliwości wystroju wnętrza – to nie tylko esencja nowoczesnych trendów aranżacyjnych, ale również nawiązanie do ponadczasowej klasyki, elegancji i stylu. Ręcznie wykonane umywalki z naturalnych materiałów, takich jak drewno czy kamień, to odrobina luksusu i egzotyki, do której coraz więcej z nas dąży, planując wystrój swojego mieszkania.

umywalka drewno InduStoneumywalka drewno Industone

Dlaczego warto wybrać umywalki z naturalnych materiałów?

Człowiek doskonale czuje się w towarzystwie przyrody, dlatego lubi otaczać się przedmiotami stworzonymi przez naturę. To właśnie dlatego trzymamy w domu kwiaty i preferujemy naturalne materiały, które dają nam namiastkę przebywania na łonie przyrody. Poza oczywistym nawiązaniem do natury istnieje również wiele innych powodów, dla których warto postawić na naturalne materiały w łazience. Umywalka kamienna czy umywalka drewniana to z pewnością również odrobina luksusu, charakteru i unikalności. Zwykle tego typu produkty są wynikiem żmudnej i czasochłonnej pracy przyrody i ludzkich rąk. Kształtowane latami przez wodę i wiatr, a następnie dopracowane do perfekcji przez sprawne ręce artystów z Indonezji – takie są właśnie umywalki kamienne i umywalki drewniane, które znajdziesz w Industone. Niepowtarzalność tego typu umywalek sprawia, że stają się dodatkiem luksusowym i pożądanym przez każdego konesera. Tu istotne jest każde załamanie, każda krawędź, nierówność, rysa, żyłka czy zabarwienie – to one nadają naszym umywalkom charakter i unikalność.

Umywalka kamienna – zaprojektowana przez naturę, wykończona przez człowieka

umywalka z kamienia szara InduStone

Bez wątpienia kamień naturalny należy do najodporniejszych materiałów, nic więc dziwnego, że umywalki kamienne wybierane są często ze względu na swoją trwałość i wytrzymałość – nie straszne są im zarysowania, a ponadto są bardzo stabilne i ciężkie. Popularnością cieszą się zwłaszcza kamienne umywalki nablatowe, które doskonale komponują się z drewnianymi blatami. Kamień to jednak przede wszystkim materiał niesamowicie elegancki, a przy tym ponadczasowy i uniwersalny, który bez problemu wkomponujemy niemal w każdy wystrój łazienki, dodając jej stylu oraz niebanalnego charakteru. Kamienna umywalka będzie prezentować się okazale zarówno we wnętrzach klasycznych, jak i nowoczesnych. W Industone posiadamy wyjątkowe umywalki z marmuru, piaskowca, onyxu i kamienia rzecznego, dlatego jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie tu wyjątkowy egzemplarz dla siebie i swojej wyjątkowej łazienki.

Umywalki drewniane – ciepło, wyjątkowość i unikalne piękno

umywalka z drewana tekowego InduStoneumywalka drewniana otwor na baterie 4,5cm

Drewno to bardzo wdzięczny materiał – unikatowy urok jego słojów jest niepodrabialny, a walory estetyczne i użytkowe przewyższają wiele luksusowych materiałów. Drewno samo w sobie jest już surowcem wyjątkowym, a umiejętne ręce rzemieślnika potrafią wydobyć z niego piękno i charakter, o którym marzy każdy prawdziwy koneser. Drewniane przedmioty emanują ciepłem, mają swój wyjątkowy styl i zachwycają harmonią płynącą prosto z natury. Miłośnicy litego drewna z pewnością docenią jego niebanalne wykorzystanie w łazience. Drewniana umywalka sprawdzi się zarówno w łazience wykończonej w stylu klasycznym, jak i we wnętrzu nowoczesnym, a nawet minimalistycznym. Naturalny urok i ciepło drewna sprawiają, że umywalki drewniane dodają łazience przytulności i rustykalnego charakteru. Jest to z pewnością również materiał bardzo szlachetny, a przy tym lekki i trwały.

A może połączyć drewno z kamieniem?

Nie możesz się zdecydować? Pociąga Cię zarówno unikalne piękno drewna, jak i wyjątkowość kamienia? Na to w Industone również posiadamy rozwiązanie. Z pewnością zainteresują Cię umywalki z fossil wood, czyli umywalki wykonane z naturalnie skamieniałego drewna. Nie znajdziesz takich w sieciówkach! Naturalność materiału sprawia, że są to produkty niepowtarzalne, a przy tym wyjątkowo trwałe i luksusowe. To bez wątpienia ekskluzywne piękno, którym warto się otaczać.

umywalka ze skamieniałego drewna InduStoneumywalka fossil wood skamieniałe drewno brązowa InduStone