Trendy i gusta wnętrzarskie zmieniają się dosyć często, jak za nimi nadążyć bez dużego nakładu pracy? Remont jest przedsięwzięciem kosztownym, czasochłonnym i uciążliwym, niewiele osób zdecyduje się na takie rozwiązanie, aby podążać za modą czy własnymi, zmieniającymi się upodobaniami.

Dzielimy się z Tobą kilkoma wskazówkami, jak sprawić, aby wnętrze nabrało nowego charakteru, bez konieczności ponoszenia konsekwencji związanych z remontem.

Dodatki

Dzięki dodatkom można uzyskać wielką zmianę wyglądu wnętrza. Jeśli wystrój jest stonowany, to świetnie sprawdzą się kolorowe, wzorzyste poduszki, nowa barwna kapa czy ciekawe zasłony. Coraz bardziej popularne staje się też przemalowywanie mebli, czy też ich stylizacja. Do wnętrz wyrazistych zmianę wprowadzą wymienione wyżej, ale stonowane kolorystycznie dodatki.

Koloru ścian, jeśli są czyste, nie trzeba zmieniać. Można natomiast odmienić ich wygląd zawieszając grafiki, obrazy, tablice. Ciekawie prezentują się też obrazy w ramkach o różnych rozmiarach, które zawieszone są niczym w galerii sztuki. Modne są teraz fototapety, które, w zależności od wzoru, same w sobie mogą już wnieść sporo zmiany.

Również podłoga może ulec transformacji dzięki dodatkom - dywany i chodniki nie tylko zakryją mankamenty podłogi, ale nadadzą jej też zupełnie nowego charakteru.

Do każdej metamorfozy wnętrza pasuje wprowadzenie żywych roślin, kwiatów i ziół. Odświeżającej zieleni nie może zabraknąć w naszych wnętrzach w najbliższych sezonach.

Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/514536326152165295/

Planuj strategicznie

Trudno z kilkuletnim wyprzedzeniem przewidzieć zmiany trendów, mody i naszych upodobań. Jednakże można we wnętrzach stworzyć bazę, tło do nowych aranżacji w przyszłości.

Zwykle taką bazą są neutralne barwy ścian, tapicerek i mebli. Wówczas zmienia się jedynie dodatki i metamorfoza może być uderzająca. Kolejną rzeczą, która ułatwi nam przyszłe zmiany, oraz ograniczy wydatki, jest kupowanie przedmiotów ponadczasowych. Nie chodzi tu tylko o to, by były klasyczne i stylowo neutralne, choć jest to bardzo ważne. Muszą to być przy okazji rzeczy dobre, trwałe i funkcjonalne, których nie będziemy chcieli zmieniać co sezon. Jakie to są rzeczy?

Przede wszystkim dobra podłoga i solidne, dobrze wykonane meble, które stylowo przetrwają każdą zawieruchę modową. Kolejnym ponadczasowym elementem jest kamień naturalny - czy to w postaci mozaiki na ścianie, umywalki nablatowej, okładziny podłogowej, parapetów czy blatów. Kamień naturalny jest, obok drewna, jednym z nielicznych materiałów, które nie podlegają prawom mody. Ten wspaniały surowiec jest aranżacyjnie bardzo wygodny, ponieważ łatwo zestawia się z wieloma materiałami i kolorami, nigdy nie będzie też znakiem dawno pożegnanych trendów i mijającej mody.

Metamorfoza wnętrz nie musi wywoływać kilkutygodniowego chaosu i destabilizacji życia domowego. Wystarczy zagrać dodatkami, podarować nowe życie meblom poprzez odmalowanie czy stylizację. Gorąco namawiamy do inwestowania w dobre materiały podłogowe i trwałe wyposażenie łazienkowe. Dokonywanie strategicznych wyborów zapewni nam mniej dyskomfortu remontowego w przyszłości.

Źródła:

https://pl.pinterest.com/pin/68961438024415099/

https://pl.pinterest.com/pin/514536326152165295/

https://pl.pinterest.com/pin/428053139553183366/

https://pl.pinterest.com/pin/381609768414407814/

https://pl.pinterest.com/pin/421086633889380867/