Mozaika – ciekawy element dekoracyjny

Mozaika kamienna to nic innego jak miniaturowe płytki (tzw. kostki) o różnych kształtach i wymiarach – najczęściej ich wielkość waha się od jednego do kilku centymetrów. Mogą to być zarówno kwadraty, jak i romby, kółka, heksagony lub arabeski. Do wytworzenia mozaiki z kamienia najczęściej wykorzystuje się kamienie takie jak marmur, trawertyn, bazalt, łupek oraz kwarc, które są odpowiednio cięte, a następnie obrabiane i dokładnie polerowane. Niezwykle popularne są również mozaiki na ścianę, które składają się z kamyków rzecznych o obłym kształcie. Mozaiki najczęściej sprzedawane są w postaci „plastrów” na specjalnych siatkach lub papierze, by łatwiej było je zamontować i w razie potrzeby – przyciąć. Ogromna różnorodność kształtów oraz barw, a także walory wizualne mozaiki kamiennej pozwalają na tworzenie przepięknych dekoracji praktycznie w każdej przestrzeni.

mozaika kamienna impregnowanamozaika kamienna industone otoczaki

Mozaika kamienna – nie tylko do łazienki

Dzięki bogactwu kształtów i kolorów mozaika z kamienia ma bardzo szeroki wachlarz zastosowań, doskonale sprawdzając się niemal w każdym pomieszczeniu. Mozaika kamienna jest materiałem niezwykle odpornym na uszkodzenia i wysoki poziom wilgoci, dlatego najczęściej zdobi ściany w łazience, jednak wykorzystać ją można praktycznie w każdej części domu. Jest to zasługa wielu kształtów, wzorów i kolorów, dzięki którym można osiągnąć wyjątkowe efekty wizualne. Mozaika idealnie sprawdzi się m.in. do dekoracji wnętrza kuchni, korytarzy, salonów, przedsionków oraz sypialni. Znaczna część tego typu elementów ozdobnych znajduje zastosowanie także w ogrodach oraz w elewacjach zewnętrznych domów. Można nią również wyłożyć ścieżki, balkony, tarasy oraz chodniki. Doskonale sprawdzi się także w miejscach łączenia ze ścianą, sufitem oraz na nieregularnych powierzchniach – m.in. nad łukami lub wybrzuszeniami, a także nad wanną lub umywalką.

mozaika kamienna aranżacjemozaika z kamieni mała kostka

Mozaika kamienna na ścianę – zalety

Swoją popularność mozaiki kamienne znalazły m.in. dzięki ciekawej gamie kolorystycznej, a także trwałości oraz łatwości montażu. Mozaika kamienna na ścianę to niezwykle elegancki materiał wykończeniowy, którym można wyłożyć praktycznie każdą powierzchnię. Jej niewątpliwą zaletą jest możliwość dopasowania do krzywizn występujących na ścianach oraz do nieregularnych powierzchni. Dzięki znacznej odporności na wysokie i niskie temperatury oraz na ścieranie, a także na zarysowania i pękanie, mozaika z kamienia stanowić będzie ważny element dekoracyjny ściany każdego wnętrza. Warto również dodać, że ze względu na bardzo dobre parametry techniczne i dużą wytrzymałość, mozaika kamienna może być wykładana nie tylko na ścianach, ale również na podłodze.

mozaika kamienna różnokolorowamozaika kamienna kamień cięty

mozaika kamienie cięte zielone

InduStone jest największym w Polsce dystrybutorem i producentem kamiennej mozaiki i umywalek kamiennych oraz mebli wykonanych z egzotycznego drewna. Zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą. Doradcy InduStone pomogą Państwu w wyborze.