Drewno w łazience – czy to dobry pomysł?

Drewno to bez wątpienia materiał uniwersalny i wszechstronny. Pasuje do każdego stylu aranżacji wnętrza i każdego pomieszczenia – w tym również do łazienki. To surowiec bardzo wdzięczny, którego walory wizualne są niepodważalne. Drewno w łazience może stanowić detale – może jednak dominować w pomieszczeniu – oczywiście, by służyło jak najdłużej w doskonałym stanie, warto postawić na odpowiedni jego rodzaj i prawidłową impregnację. Doskonale w łazience sprawdza się drewno z drzew egzotycznych – jest to surowiec charakteryzujący się dużą twardością i większą gęstością od rodzimych gatunków, a ponadto nie nasiąka wodą. Drewno egzotyczne jest mocno nasycone olejkami eterycznymi, żywicą i garbnikami, dzięki czemu jest znacznie bardziej odporne na wilgoć i wodę. Obecność drewna w łazience z pewnością ociepli wnętrze, przełamując chłód ceramiki sanitarnej czy łamiąc surowość baterii łazienkowej.

blat drewniany z drewna egzotycznego pod umywalkę InduStone

Łazienka w drewnie – jak wykorzystać drewno?

Odpowiednio zaimpregnowane drewno w łazience doskonale sprawdzi się do wyłożenia podłogi lub ścian, a nawet sufitu czy np. obudowy wanny. Wyjątkowy klimat do łazienki wprowadzą jednak również inne elementy drewniane w łazience, w tym np. drewniane szafki na kosmetyki, drewniane półki, wysokiej jakości drewniany blat pod umywalkę, który bez wątpienia stanie się wyjątkową ozdobą łazienki, czy też właśnie niezwykle oryginalna drewniana umywalka, która zachwyci każdego z gości. Wystrój wnętrza łazienki warto uzupełnić ponadto o innego typu drewniane dodatki. Może być to np. lustro w drewnianej ramie, które doskonale pasować będzie do stylu… W większych łazienkach lub w salonach kąpielowych warto pokusić się o dodatkowe elementy drewniane, które podkreślą wyjątkowy charakter pomieszczenia. Może to być np. praktyczny drewniany taboret lub niewychodząca z mody drewniana drabina. Doskonale prezentować będzie się tu również drewniany parawan oraz dodatki, takie jak drewniane mydelniczki, donice.

umywalki z drewna tekowego

Aranżacja łazienki z udziałem drewna

Łazienka w drewnie to łazienka przytulna, lekka i elegancka, która kojarzy się z naturą. Materiał ten wprowadza do pomieszczenia przyjemną atmosferę, która sprzyja chwilom relaksu. Drewno doskonale odnajduje się w wielu różnych stylach aranżacji wnętrz. Przykładem może być nie tylko łazienka w stylu rustykalnym, ale również łazienka w stylu skandynawskim, gdzie drewno gra pierwsze skrzypce. Wprowadzające element natury drewno w łazience to także bardzo ciekawy dodatek w przypadku wystroju wnętrz w stylu nowoczesnym, industrialnym i loftowym. Drewno doskonale łączy się z innymi materiałami, w tym również z gresem i marmurem.

krzesło rzymskie z drewna egzotycznego

drewniany parawan w kolonialnym stylu

  krzesło rzymskie kolonialne drewno egzotyczne