Niezależnie od tego, czy podążasz za modą, czy wolisz tradycyjne dekoracje świąteczne -warto znać najnowsze trendy, gdyż niejednokrotnie nawiązują do tradycyjnego designu lub mają szansę stać się nową tradycją.


Kolory


W tej kwestii widać dwie wyraźne tendencje. Jedna bardzo wiąże się z tradycyjnym bożonarodzeniowym zestawieniem czerwieni i zieleni, którą kocha wielu z nas i która kojarzy się wyjątkowo dobrze oraz świątecznie. Druga to nowy trend, który wyodrębnił złoto jako kolor dodatków. Bynajmniej nie chodzi tu o nic nachalnego dla oczu. Złoto pięknie i dyskretnie olśni wszystkich gości, jeśli znajdzie się tu i ówdzie - wzór na bombce, serwetce czy świeczce. Złoto w tym roku zestawiamy z ciekawymi barwami - z zielonym, czerwonym, białym, czarnym i granatowym. Zjawiskowy efekt gwarantowany!


Drzewko Bożonarodzeniowe


Choinka z racji swego zielonego koloru zawsze wdzięcznie wyglądać będzie w towarzystwie czerwieni, to zestawienie Bożonarodzeniowe nigdy się nie zestarzeje! Bardzo modne są w tym roku białe choinki, białe ozdoby choinkowe, czarne bombki, złote elementy oraz dekoracje wykonane z naturalnych materiałów takich jak drewno, juta, płótno czy rośliny, zarówno ususzone jak i żywe.

 


● Co jeszcze?


Modne będą materiały, które są zgrzebne, takie jak len czy juta, ale także te miękkie i luksusowe jak aksamit czy flausz. Pojawił się także trend na nadruki marmurowe, zarówno na papierach do pakowania jak i bombkach czy innych ozdobach. Coraz popularniejszy staje się także nurt Zero Waste i Less Waste, który przekonuje do wykorzystywania rzeczy wielokrotnie, przerabiania ich a także nie nabywania wciąż to nowych. Idąc tym tropem można samemu przerabiać ozdoby, samemu je tworzyć, można bardzo estetycznie pakować prezenty w materiały odzieżowe, samemu szyć modne teraz krasnale itp.

Zachęcamy do obudzenia swojej kreatywności, nie tylko w te Święta!

Wiele pomysłów na prezenty znajdziecie w naszym sklepie w dziale akcesoria

A może ramy luster, czy obrazów? Te produkty znajdziecie w kategorii drewno.

Zapraszamy na zakupy.

Źródła zdjęć:

https://www.seshell.com/decoration/37-awesome-white-christmas-tree-designs-for-2018/25/

https://decoreditor.com/70-beautiful-scandinavian-christmas-decor-ideas/#jp-carousel-6206

https://thebridelink.com/inspiration/2013/12/5-gift-wrapping-ideas-christmas

https://decoreditor.com/30-inspiring-scandinavian-christmas-decor-and-design-ideas/

http://www.louisrubstylist.com/p2/prop_styling_photos/christmas_prop_styling.htm

pinterest.com