News

Uroki Starobruku

Uroki Starobruku

Bruk często kojarzony jest z zabytkowymi alejami w parkach, z urokliwymi rynkami małych miasteczek, czy też dawnej układanym brukiem miejskim, jakże często jeszcze spotykanym na ulicach polskich miast. W czasach nam współczesnych, dokonując renowacji starych miejskich uliczek stosuje się starobruk i w ten sposób odtwarza ten dawny klimat. Ale to nie jedyne miejsca, w których możemy zastosować to rozwiązanie. Coraz częściej spotykamy się z ciekawymi projektami wykorzystującymi starobruk czy postarzany kamień naturalny stosowany do wyłożenia powierzchni wokół domów prywatnych. Ze względu na dużą ilość dostępnych na rynku wzorów i kolorów daje to spektakularne wręcz możliwości aranżacyjne przydomowych podjazdów, tarasów, chodników, ogrodzeń czy alejek ogrodowych.
Czytaj dalej
Ogród chiński. Kamień w ogrodzie.

Ogród chiński. Kamień w ogrodzie.

Obecnie mamy okres, w którym z przyjemnością przebywamy na zewnątrz, często we własnym ogrodzie. Aranżacja przestrzeni ogrodowej ma oczywisty wpływ na samopoczucie i jakość odpoczynku. W tej dziedzinie to właśnie ogrody w stylu chińskim cieszą się ogromnym zainteresowanie ze względu na ich harmonijną aranżację, która niezmiennie przynosi spokój i ukojenie. Prawdziwe chińskie ogrody wyglądają niezwykle naturalnie, jakby ludzka ręka zaledwie je dopieściła, a nie zaprojektowała co do każdego szczegółu i pieczołowicie dbała przez długi czas.  Charakteryzują się prostotą i minimalizmem, jednak brak w nich kątów i linii prostych. W każdym ogrodzie tego typu znajdziemy pięć nieodzownych elementów: wodę, kamień (ziemię), drewno, ogień i metal, ułożonych względem siebie według zasad feng shui.
Czytaj dalej
5 Najpopularniejszych umywalek nablatowych InduStone

5 Najpopularniejszych umywalek nablatowych InduStone

Jednymi z najbardziej popularnych umywalek nablatowych InduStone są te wykonane z kamienia rzecznego. Stylowo świetnie wpisują się w nurt powrotu do natury, gdyż zewnętrzna część otoczaka jest dokładnie taka, jak przez miliony lat ukształtowała ją woda. Surowość formy, nieregularne linie i kształty; piękne, wpadające w szarość kolory.
Czytaj dalej
Akcesoria łazienkowe InduStone z kamienia naturalnego

Akcesoria łazienkowe InduStone z kamienia naturalnego

Kamień naturalny z każdym sezonem zyskuje na popularności i w aranżacji wnętrz jest pożądany pod każdą postacią - czy to mydelniczka, umywalka nablatowa, tarcza zegara, blat, dekor ścienny, podstawki pod kubki, deski do krojenia czy okładzina podłogowa i wiele innych. Najbardziej zagorzali miłośnicy kamienia naturalnego dbają o to, by surowiec ten pojawiał się w wielu pomieszczeniach w domu, a także w wielu formatach i formach, od dużych po dodatki.
Czytaj dalej
Moda wnętrzarska w roku 2018

Moda wnętrzarska w roku 2018

Niektóre kolory zostaną wciąż modne jeszcze z poprzednich sezonów, zwłaszcza te naturalne, stonowane. Różne odcienie zieleni, brązu, błękitu, ciemne granaty, ultramaryny, neutralne barwy lnu, bawełny i drewna wzbogacone zostaną w roku 2018 kolorami metalicznymi, opalizującymi, które kojarzyć będa się z metalami kolorowymi. 
Czytaj dalej
Domowe​ ​Spa:​ ​Co​ ​relaksuje​ ​umysł​ i​ ​ciało?

Domowe​ ​Spa:​ ​Co​ ​relaksuje​ ​umysł​ i​ ​ciało?

Spa​ ​kojarzy​ się​​ z​ ​przyjemnością,​ ​relaksem,​ ​odnową,​ ​regeneracją​ ​sił​ i​ ​wypoczynkiem. Kojarzy​ ​się​ ​ też​ ​z​ ​niemałymi​ kosztami,​ ​zwłaszcza​ ​gdy​ ​prowadzi​ ​się​ ​ zabiegany,​ ​stresujący​ ​tryb życia,​ ​który​ ​ sprawia,​ ​że​ ​wizyta​ ​w​ ​Spa​ ​przydałaby​ ​się​ ​codziennie.​ ​Zapraszamy​ do​ ​zapoznania się​ ​z​ ​psychologicznymi​ ​aspektami​ ​ Spa​ ​oraz​ ​poradami,​ ​jak​ ​stworzyć​ ​w​ ​domu​ ​miejsce,​ które będzie​ ​odpowiednio​ ​oddziaływać​ ​na​ ​umysł​ i​ ciało.
Czytaj dalej
Mozaika i jej walory

Mozaika i jej walory

Mozaika z kamienia naturalnego jest wyjątkowym elementem aranżacyjnym. Cieszy się wciąż rosnącą popularnością, a wraz z nią także jej gipsowe podróbki. Stanowi niekwestionowaną ozdobę pomieszczeń o różnych zastosowaniach, pasuje do wielu stylów, wytrzymuje lata bez uszkodzeń. O jej wartości stanowi wiele rzeczy, większość​ ​z​ ​nich​ ​postaraliśmy​ ​się​ ​zebrać​ ​poniżej. 
Czytaj dalej
Kominek​ ​-​ ​Rozgrzewające​ lekarstwo​ ​na​ ​jesienne​ ​chłody.

Kominek​ ​-​ ​Rozgrzewające​ lekarstwo​ ​na​ ​jesienne​ ​chłody.

Jesienne szarugi, krótkie dni i nieprzyjemne zimno sprawiają, że instynktownie lgniemy do ciepła i światła, marzymy o rozgrzewającej herbacie, spokojnym wieczorze​ ​spędzonym​ ​w​ ​domu,​ ​z​ ​rodziną​ ​-​ ​najlepiej​ ​ rzy​ ​kominku. Jesień i zima to czas, gdy najczęściej rozmyślamy o kominku w salonie, jeśli wciąż z jakichś powodów jest on na liście rzeczy do zrobienia. Jeśli decyzja odnośnie bytności kominka w domu już zapadła, to czas, aby dokonać kilku ważnych wyborów.
Czytaj dalej
Umywalki nablatowe InduStone: Wybór, o którym marzyłeś.

Umywalki nablatowe InduStone: Wybór, o którym marzyłeś.

Kamień naturalny jest niezwykłym materiałem. Cechuje go niepowtarzalność barw, wzorów i rysunku wewnętrznych żyłek. Jest też niebywale trwały, a przy odpowiedniej impregnacji w dużym stopniu odporny na przywieranie osadów związanych z codziennym użytkowaniem. Większość umywalek InduStone, poza gresowymi, zostało wykutych z jednego kawałka kamienia, dzięki czemu nie grozi im pękanie wzdłuż linii spoinowych. Umywalki te to rękodzieła wykonane z różnych rodzajów kamienia wydobywanego w Indonezji i poddanego ręcznej obróbce przez miejscowych rzemieślników. Kolory i kształty umywalek nablatowych dostępnych w naszym sklepie zaspokoją potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów, zwłaszcza tych, którzy szukają najlepszej alternatywy dla taśmowych umywalek ceramicznych. 
Czytaj dalej
Łazienka​ ​ dla​ ​ dwojga:​ ​ Jedna​ ​ umywalka​ ​ czy​ ​ dwie?

Łazienka​ ​ dla​ ​ dwojga:​ ​ Jedna​ ​ umywalka​ ​ czy​ ​ dwie?

Urządzając łazienkę dla pary, zawsze zachodzi pytanie o to, czy wystarczy jedna umywalka, czy warto jednak wziąć dwie. Co trzeba wiedzieć, rozważając tę kwestię? Oto kilka faktów, które warto wziąć pod uwagę podczas podejmowania decyzji dotyczącej​ ​ilości​ ​umywalek​ ​w​ ​łazience​ ​dla​ ​dwojga.
Czytaj dalej