News

Odpoczynek w ogrodzie - wygodnie i stylowo

Odpoczynek w ogrodzie - wygodnie i stylowo

Wiosną i latem ogród jest miejscem, gdzie przebywa się z przyjemnością, zwłaszcza, gdy pogoda dopisuje. Kontakt z naturą i odpoczynek na choćby małym skrawku zieleni łagodzi stresy i odpręża. Dobrze więc urządzić tę przestrzeń wygodnie i przyjemnie dla oka. 
Czytaj dalej
Czy kamień naturalny jest trudny w utrzymaniu?

Czy kamień naturalny jest trudny w utrzymaniu?

Kamień naturalny jest bardzo uniwersalnym materiałem, którego trwałość nie ma sobie równych wśród innych surowców wykorzystywanych w wykończeniu i aranżacji wnętrz. Ma miliony lat i dobrze traktowany, może posłużyć następnym pokoleniom.fot. www.pinterest.com
Czytaj dalej
Marmurowe podłogi - luksus od praktycznej strony.

Marmurowe podłogi - luksus od praktycznej strony.

Marmurowe podłogi - co warto wiedzieć? Marmur jest skałą wapienną, z której wykonuje się przepiękne umywalki, blaty, mozaiki, ozdoby, sufity czy ściany. Cieszy się też ogromną popularnością jako wykładzina podłogowa, ponieważ jest materiałem równie trwałym co estetycznym. Jak dbać o marmur na podłodze i na co uważać? Większość rodzajów marmuru to kamienie o gęstej i twardej strukturze, dzięki której są odporne na działanie pogody, choć w ich skład wchodzić też mogą ziarniste, porowate i mniej zwarte rodzaje skał wapiennych. Marmur wykazuje podatność na działanie kwasów, natomiast jest odporny na działanie alkaliów i rozpuszczalników.
Czytaj dalej
Umywalki marmurowe GREY - Szary odcień piękna

Umywalki marmurowe GREY - Szary odcień piękna

Istotą marmuru są piękno i elegancja a kolor szary potęguje jeszcze te cechy. Szary króluje w polskich wnętrzach od kilku ostatnich sezonów i póki co nie zapowiada się na to, że sytuacja ta ulegnie zmianie. Kolor ten przyjął się bardzo dobrze między innymi dlatego, że świetnie i łatwo zestawia się go z większością barw. To samo tyczy się szarego marmuru.Źródło: www.industone.pl
Czytaj dalej
Nowe wnętrze bez remontu - proste wskazówki

Nowe wnętrze bez remontu - proste wskazówki

Trendy i gusta wnętrzarskie zmieniają się dosyć często, jak za nimi nadążyć bez dużego nakładu pracy? Remont jest przedsięwzięciem kosztownym, czasochłonnym i uciążliwym, niewiele osób zdecyduje się na takie rozwiązanie, aby podążać za modą czy własnymi, zmieniającymi się upodobaniami. Dzielimy się z Tobą kilkoma wskazówkami, jak sprawić, aby wnętrze nabrało nowego charakteru, bez konieczności ponoszenia konsekwencji związanych z remontem.Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/301811612512145656/
Czytaj dalej
Marmurowe umywalki nablatowe cream InduStone - dyskretne piękno elegancji

Marmurowe umywalki nablatowe cream InduStone - dyskretne piękno elegancji

Marmur ma wiele kolorów, ale to kremowy jest esencją elegancji i delikatności zarazem. Tak jak poeci opiewali przez wieki urodę kobiecą, tak i kremowy marmur wart jest natchnionych strof, gdyż jego uroda nie ma sobie równych. Chłodny i niewinny, z delikatnym lub mocniejszym rysunkiem wewnętrznych żyłek, zachwyca dyskretnym, nieśmiałym wręcz pięknem. Przedmioty zeń wykonane mają wszelkie atrybuty urody naturalnego kamienia połączone z perfekcją nadanej przez rzemieślnika formy. Jedną z doskonalszych form, w które naturalny kremowy marmur wciela się z wielkim wdziękiem, jest umywalka nablatowa Cream. Niezależnie od designu umywalki, emanuje ona wykwintną elegancją, wprowadza harmonię, spokój i łagodność do przestrzeni, w której stanowi element aranżacyjny.
Czytaj dalej
Sypialnia marzeń

Sypialnia marzeń

Sypialnia jest najważniejszym miejscem w domu. W niej nie tylko śpimy, ale i rozmyślamy, odpoczywamy, relaksujemy się, czytamy, czy nawet (o zgrozo!) oglądamy telewizję. Jest to też świątynia miłości, warto więc zadbać o jej wystrój, abyśmy mogli tak wiele ważnych życiowo potrzeb zaspokajać w odpowiednich do tego warunkach.
Czytaj dalej
Kamień naturalny w ogrodzie

Kamień naturalny w ogrodzie

Jak wiadomo, kamień naturalny jest wyjątkowo estetycznym i uniwersalnym materiałem wykorzystywanym do aranżacji wnętrz. Jest też z powodzeniem stosowany w ogrodach, gdzie jego trwałość i ozdobność również są bardzo pożądanymi cechami.W końcu nadeszła wiosna, słońce przyjemnie ogrzewa budzącą się do życia naturę. Jest to czas, gdy coraz więcej czasu przebywamy w ogrodzie, z zapałem wykonując niezbędne, wiosenne porządki. Wprowadzamy zaplanowane zimą zmiany i ulepszenia. Aktualne trendy sprzyjają wykorzystywaniu kamienia naturalnego wszędzie, gdzie się da, także w ogrodzie. Faktem jest, że wielu z nas wprowadzi tej wiosny ów naturalny materiał do swoich przestrzeni zewnętrznych. Możliwości wykorzystania go jest wiele - od donic i fontann po kominki, schody czy murki.
Czytaj dalej
Przy­tulny salon – miej­sce, do któ­rego chce się wra­cać

Przy­tulny salon – miej­sce, do któ­rego chce się wra­cać

Obec­nie obser­wu­jemy bar­dzo cie­kawy ruch tren­dów wnę­trzar­skich, które wska­zują na to, że ten­den­cje spo­łeczne ule­gają zmia­nie. Odcho­dzimy od pra­co­ho­li­zmu, cią­głej pogoni za kolej­nymi stop­niami suk­cesu. Chcemy odpo­cząć. 
Czytaj dalej
Pop-art ze smakiem

Pop-art ze smakiem

Wnętrza urządzone totalnie w stylu pop-art budzą skrajne uczucia. Trudno się dziwić, gdyż wobec właściwej dla tego trendu intensywności barw i wzorów nie sposób pozostać obojętnym!
Czytaj dalej